Aziz Yıldırım, 'coşturacak' yıldız peşinde: Hedef Robben!

Aziz Yıldırım, 'coşturacak' yıldız peşinde: Hedef Robben!

Tribünlerle barışın sağlanmasının ardından ne kadar tribün gruplarının gelecek sezon için tek tek kombine alacaklarını duyursa da Fenerbahçe yönetimi taraftarı coşturacak bir isimle ilgileniyor.

Camiayı heyecanlandırmak niyetinde olan sarı-lacivertlilerin listesindeki ilk isim Emre Mor'du. Başarılı performansıyla adını tüm Avrupa'ya duyuran oyuncunun Dortmund'da düzenli forma giyememesini bir koz için kullanılmak istense de, Alman kulübü "Seni Türkiye Ligi'nden bir takıma göndermeyiz" yanıtını verince bu transferden vazgeçildi. Fenerbahçe'ye, Barcelona'nın Fluminense'den aldığı genç yıldız Marlon, kiralık olarak teklif edildi.

Bu gelişme üzerine Yıldırım, 2 sezon önce de transferini çok istediği Robben için yöneticilerle durum değerlendirmesi yaptı. Fenerbahçeli idarecilere 'Robben'e sorun F.Bahçe'ye gelmek ister mi?' diye sorduran başkan olumlu bir mesaj gelmesi durumunda Robin Van Persie' den de yardım alarak transferi bitirmeyi hedefliyor. Bayern'le 1 yıl daha kontratı bulunan Hollandalı için bir kez daha nabız yoklanmasını istedi.

Bayern München takımında forma giyen 33 yaşındaki Hollandalı oyuncu için Fenerbahçe tekrardan kollarını sıvadı.Geçen dönem 10 numara bulamayan sarı-lacivertli takım eksiğini tamamlamak için Robben ile görüşmeler başladı.

İlgili Makaleler