Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor

Facebook, Profil Resimleri İçin Yeni Özellik Test Ediyor

Örneğin sizinle aynı isimde başka bir hesap açıp arkadaş listesindeki kişilere mesaj atarak dolandırıcılık yapabilir. Test edilen özellik devreye girerse, insanlar profil fotoğraflarını indiremeyecek, paylaşamayacak ya da Facebook mesajıyla gönderemeycekler.

Ayrıca arkadaş listenizde olmayan kullanıcılar, etiket ayarlarınıza bakılmaksızın profil fotoğrafınıza kendisini veya başka birini etiketleyemeyecekler. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların Facebook " daki profil fotoğrafının indirilmesi, paylaşılması veya gönderilmesi mümkün olmayacak. Ancak bu özellik şimdilik sadece Android işletim sistemli telefon ve mobil cihazlarda işe yarayacak. Bu yollardan birisi de hesap klonlamak, yani hesabın bir kopyasını oluşturarak çevredeki insanları kandırmak.

Bu özellik an itibariyle sadece Hindistan'da mevcut olsa da, en kısa zamanda diğer ülkelere de getirileceği açıklandı. Diğer ülkelere yayılmaya başladığında size haber vereceğiz.

Parolanızı ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Kullanıcılara cazip gelmesi için bir illüstratör yardımıyla tasarlanan güvenlik ayarı etkinleştirildiğinde, kişinin profil resminin etrafında oluşan mavi çerçeve kullanıcının profil resmini koruyor.

İlgili Makaleler