Fenerbahçe'nin transferde Robin van Persie planı

Fenerbahçe'nin transferde Robin van Persie planı

Yeni teknik direktör Aykut Kocaman yeni sezon için kafasında kadro planlamasını yaparken Robin Van Persie'nin merkez oyuncu olacağını belirtmesine rağmen Hollandalı futbolcuda şok bir gelişme yaşandı.

Konuyla ilgili olarak Fenerbahçe eski yardımcı antrenörü Cor Pot, Hollanda'nın RTV Rijnmond kanalına transferi değerlendirdi. "Babası da yanında olmak için Türkiye'den ayrılıp Feyenoord'a dönerse, şaşırmam" yorumunu yaptı.

- Kulüple ciddi bir sözleşmesi var ve çok iyi para kazanıyor.

Fenerbahçe, Persie'nin ayrılmasına izin vermez. Feyenoord da zaten van Persie'nin isteklerini karşılayabilecek güçte değil. "Bu iş gerçekten olacaksa halledilmesi gereken birçok nokta var".

Daha önce Fenerbahçe'den ayrılmak için 4 milyon Euro isteyen Robin van Persie'den sürpriz bir hamle daha geldi. Hollanda basınında çıkan haberlere göre, Robin van Persie, oğlu Shaqueel'i Feyenoord'un altyapısına yazdırdı. Habertürk'te yer alan bilgiye göre, Fenerbahçe'deki geleceği belirsiz olan Robin van Persie ile yönetim konuştu. Kariyerli ve yıldız bir futbolcu ama fizik açıdan o kadar güçsüz ki takıma hiçbir katkı veremiyor. İdman sevmeyen, Manchester United'daki son sezonu dahil, 3 senedir biraz güçleneceğine aksine daha da güçsüzleşen bir oyuncunun çok kaliteli olsa da bu yaştan sonra form tutacağına ben inanmıyorum.

İlgili Makaleler