Le Guen Bursa'ya geldi

Le Guen Bursa'ya geldi

Bursaspor'un prensipte anlaştığı Fransız teknik direktör Paul Le Guen, Bursa'ya geldi.

Le Guen için Özlüce Tesislerinde imza töreni yapılacağı öğrenildi.

Daha önce Bursaspor Kulübü Mali Asbaşkanı ve Transfer Komitesi üyesi Fatih Pulat, DHA muhabirine Divan Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, "Paul le Guen ile görüşmelerimiz oldu".

Bursaspor, Paul Le Guen ile anlaştıklarını resmen açıkladı. Başarılar kazanmak için ben de sizin kadar istekliyim. "Kendisini Allah'a havale ediyorum" ifadelerini kullandı. Siz ne kadar istekliyseniz ben de o kadar istekliyim bunların kazanılması adına. Sezon öncesi bir kamp var. En iyilerle rekabet etmek için bir kadro kuracağız. Transfere gelince, tabi ki scout ekibimize güveneceğim. Transferde tanıdığım bildiğim oyuncular var. 2-3 oyuncu getireceğim.

Paul le Guen ve beraberindeki heyet, daha sonra Başkan Ali Ay, 2. Fransa'nın başkenti Paris'ten İstanbul Atatürk Havaalanı'na gelen 53 yaşındaki teknik adamı Bursasporlu idareciler karşıladı. Onunla ilgili son kararı ben vereceğim. Ama ben bugün isimlerden bahsetmek istemiyorum. Mustafa Hoca ve İsmail Hocamız ile konuştum.

Fransız teknik adam bir yardımcı antrenör, bir kaleci antrenörü ve bir fizyoterapistin kendisiyle birlikte Bursa'ya geleceği belirterek, '"Burada uyum yakalayıp, üretken bir çalışma ortamı yakalamak istiyoruz". Sizlere burada çıkıp belli kelimeler söyleyip biz Ay'a gideceğiz gibi ya da buna benzer umutlar satmak istemiyorum.

Açıklamaların ardından deneyimli teknik adam kendisini 2 yıllığına yeşil-beyazlı renklere bağlayan resmi sözleşmeye imza attı. Ama başarıya gitmemiz açısından ne gerekiyorsa ben her şey ile ilgileneceğim, her şeye elimi atacağım.

İlgili Makaleler