Milyoner'de lise öğrencisi 1 milyonluk soruya ulaştı

Milyoner'de lise öğrencisi 1 milyonluk soruya ulaştı

Kim Milyoner Olmak İster yarışması 19 yaşındaki Çağdaş İrfan Yıldırım 21 Haziran 2017 tarihli bölümü ile sezon finalini yaptı. Fransa'daki okuluna gidebilmek için yarışmaya katılan başarılı yarışmacı risk alarak 1 milyonluk soruya kadar geldi.

125 bin TL'lik "Paul McCartney, The Beatles'in "A Day in The Life" şarkısının sonuna yerleştirdiği sesin sadece hangi hayvan tarafından duyulabileceğini söylemiştir?" sorusunda telefon joker hakkını kullanan Galatasaray Lisesi son sınıf öğrencisi Çağdaş İrfan Yıldırım'ın arkadaşı 'Fare' cevabını verdi. Genç yarışmacı Çağdaş İrfan Yıldırım 250 bin liralık soruyu da doğru cevaplandırarak 1 milyonluk soruyu cevaplamaya hak kazandı. Aralarında Ercişli Emrah, Dadaoğlu, Aşık Daimi ve Karacoğlan'ın şıklarının olduğu seçeneklerden Karacaoğlan yanıtını veren Yıldırım, sorunun doğru cevabını bilerek 1 milyon TL değerindeki soruya ulaşmış oldu. Fransa'da bir üniversiteden kabul alınca paraya ihtiyaç duydu; zira Çağdaş İrfan Yıldırım'ın anne ve babası ayrıydı ve iki teyzesi ile birlikte yaşamaktaydı. KMOİ 1 milyonluk soru yeni sezonda ekranlarda olacak.

İşte Kim Milyoner olmak ister isimli bilgi yarışmasında 1 milyonluk soru açılmadı ve gelecek sezona kaldı.

Final sorusunun sorulacağı esnada yarışmanın süresi doldu ve izleyiciler 1 milyon TL'lik soruyu yeni yayın döneminde görebilecek.

İlgili Makaleler