Müzik uygulaması Spotify, Facebook ile ortak oldu!

Müzik uygulaması Spotify, Facebook ile ortak oldu!

Spotify tarafınca çok kısa bir süre önce açıklanan bilgilere göre Facebook Messenger ile Spotify grup çalma listeleri anında oluşturulacak ve çalma listelerini kullanıcılar silmediği sürece kullanımda kalacağı ifade ediliyor. Peki bu ortaklık neler getirecek?

Spotify isimli popüler müzik dinleme servisi tarafından yapılmış olan açıklamaya göre bugün itibari ile Facebook Messenger üstünde Spotify grup çalma listeleri rahat bir şekilde oluşturulabilecek. Facebook Messenger ile bir grup konuşması yapmaya başladığınızda, üst tarafta yer alan '+' butonuna tıklayarak Spotify'ı seçiyorsunuz.

Spotify, Facebook Messenger'daki Grup Sohbetlerine Çalma Listelerini Getirdi!

Yeni gelmiş olduğu duyurulan bu özelliğin çalışma prensibi ise fazlası ile basit.

Bu andan itibaren siz ve o grup konuşması içerisinde bulunan arkadaşlarınız bu listeye erişebilecek ve listenin alt kısmında bulunan "Şarkı Ekle" simgesine tıklayarak istedikleri şarkıları listeye ekleyebilecek. İşin çok daha ilginç bölümü ise arkadaşlarınızın Spotify'a üye olmalarına bile gerek duyulmuyor olması. Tüm bunları yaptıktan sonra 'Yeni çalma listesi oluştur' dedikten sonra başka yapmanız gereken bir şey kalmıyor. Yani sizin oluşturduğunuz bir listeyi arkadaşlarınız Spotify üzerinden rahatça dinleyebilir hatta Spotify üyeliği bulunmasa bile tarafınızdan oluşturulan çalma listesine onlar da ekleme yapabilirler.

İlgili Makaleler