İçişleri Bakanlığı Safranbolu belediye başkanını görevden uzaklaştırdı

İçişleri Bakanlığı Safranbolu belediye başkanını görevden uzaklaştırdı

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 3-4 ay önce Pensilvanya'ya gitmesinin bireysel olmadığını, Chicago'da Türk Kültür Merkezinde Safranbolu salonunun açılışına gittiğini ve ardından oraya gitmişken rahatsız olan Fethullah Gülen'e de geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğunu söylemişti.

İçişleri Bakanlığı kararıyla görevinden el çektirilen Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'un kardeşi esnaf Adnan Aksoy'un, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçen yıl Ağustos ayında tutuklandıİlçede esnaflık yapan ve mobilya işi ile uğraşan Adnan Aksoy'un hala cezaevinde olduğu bildirildi.

19 Aralık 1970 yılında dünyaya gelen Aksoy lise öğrenimi Gerede İmam Hatip Lisesi' nde tamamladıktan sonra 1989 yılında Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü kazandı ve yükseköğrenime başlamış oldu. Fakülteyi ikincilikle bitirdi. Kütahya da Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapma kararı aldı. Belediye başkanı olmamla cemaatle bağlantılar yeniden kurulmuş değildir.

Karabük'ün Safranbolu ilçesi Belediye Başkanı AKP'li Necdet Aksoy, İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Dr. Necdet Aksoy evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler