Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa Güvence Verdi: "Yanınızdayım"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Esnafa Güvence Verdi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramankazan ilçesi Ahi Köyü'nde, 49 mahalleden gelen çiftçiler ve aileleriyle iftarda bir araya geldi. "Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın.' diyerek, bütün o uçakların, helikopterlerin, tankların, topların üzerine yürüdürler ama bu toprakları o alçaklara vermediler, verdirmediler." diye konuştu. Kazan'dan yükselen bu kahramanlık ateşi sönmediği müddetçe bu millete kimse diz çöktüremez. "Birileri anlamaz ama bizim Rabiamız var. Tek vatan, tek millet, tek bayrağımız var. Asla o paçavraları kimse bize yutturmaya kalkmasın". Kimse bu ezanı susturamaz.

Bu devletten başka devlet yoktur. Yok paralel devletmiş, yok şu devletmiş sıkıysa Pensilvanya'da durma buraya gel. Şimdi orada çiftlikte kalıyor ve oradan dünyadaki bütün FETÖ örgütünü yönetiyor. Biz dost bildiklerimize sesleniyoruz. Bu adam bu ülkeye ihanet etmiştir, bu adam teröristtir. "Vermiyorsanız, gün ola harman ola". Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Erdoğan'ın 3,5 milyar dolarlık mal varlığı var" iddiasına çok sert cevap bir cevap ile yanıt verdi. "İddiasını ispatla mükelleftir." Bunların yapacağı işte şu sürekli iftira atsınlar. Çıkmış mesela bana kendisinin grup başkanvekili midir ne karın ağrısıdır, 'üç buçuk milyar dolar benim mal varlığım varmış' şimdi onu söylüyor. Bak buradan sesleniyorum. 'Ey Kılıçdaroğlu senin bu adamının yaptığı bu açıklamayı ispatlayamazsanız alçaksınız, namustan yoksunsunuz. Utanmadan sıkılmadan, Genel Başkan denilen bu kişi diyor ki "namusluyum ben". Ya sen bunu bugüne kadar çok söyledin. Eğer bizim böyle bir malımız olsaydı, Türkiye'de bu hizmetleri kimse göremezdi. Vuracağız. Onlar silahları gömene kadar biz onları gömeceğiz. "Aynı şekilde Kandil'e kadar uzanacağız, uzanıyoruz" ifadelerini kullandı. Geçmişte yaşanan onca sıkıntı ve baskıya rağmen bugün STK'ların eskisinden güçlü bir şekilde çalışmalarına devam etmeleri, milletimizin bu müesseselere sahip çıkması sayesindedir. "Erdoğan", Türkiye demokrasisiyle ekonomisiyle, güvenliği, dış politikasıyla tarihinin en önemli sınamalarını yaşıyor. Özellikle son 3 yıldır bu saldırılara karşı milletimizle omuz omuza mücadele verdik.

Ankaragücü logosunun vatanı müdafaayı ve asaleti simgelediğini hatırlatan Yiğiner, "Ankaragücü camiası olarak 15 Temmuz Gecesi Milleti Kızılay Meydanı'na davet ederek, logomuzda simgelenen vatanı müdafaa noktasında üzerimize düşen görevi yaptık". Benim milletim, vatandaşım İstanbul Atatürk Havalimanında F16'tıların altında dururken sen neredeydin? Beyefendi oraya iniyor ve oradan hemen Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gidiyor. Utanmadan sıkılmadan şimdi de bu darbeye bir kılıf uyduruyor. Kimin lafı bu? Pensilvanya'daki o FETÖ denilen örgüt başının tabiri.

Askeri alanda çağ atladık. Uçağımızdan, gemimize, uydumuzdan, füzemize, tüfeğimizden, tankımıza, radarımızdan yazılımımıza kadar her şeyimizi kendimiz yapmadan huzurlu bir uyku uyumak yoktur. Tarım alanında da ülkemizi tarladan sofraya kadar tüm aşamalarıyla en ileri seviyeye çıkarmadan kendimizi güvende hissedemeyiz. Tarım ve hayvancılığı sıkı tutmazsak kriz dönemlerinde onurumu koruyamayız."dedi.Erdoğan,"Arazi toplulaştırma, gübre ve yemde KDV'yi sıfırlamak gibi çalışmalarla çiftçilerimizin daha verimli çalışmalarına yönelik çalışmalar yapıyoruz.Devasa araziler var, adeta hepsi parsel parsel bölünmüş, bunda verimlilik olmaz". Bunları toplulaştırmak, bir araya getirmek gerekiyor. Bölük pörçük yapmayalım. Bedelsiz versin demiyorum bu topraklar daha bereketli olur. "Tarımda üretim planlaması yaparak, etkili destekler vererek sağlıklı gıda kullanarak, rekabet gücümüzü yükselterek, çiftçimizin refahını arttırarak inşallah yeni bir dönemin kapılarını açıyoruz".

İlgili Makaleler