Eski TBMM Başkanı hayatını kaybetti

Eski TBMM Başkanı hayatını kaybetti

Eski TBMM başkanlarından Necmettin Karaduman 90 yaşında İstanbul " da vefat etti.

Necmettin Karaduman, ANAP'ın "ak saçlılar" adı verilen liberal kanadına mensup milletvekillerinin önde gelen bir ismidi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman imzasıyla yapılan bilgilendirme duyurusuna göre, Karaduman'ın cenazesi yarın İstanbul Şakirin Camisi'nde, ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Trabzon'da 1927 yılında doğan Necmettin Karaduman, 1944 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu. 1960 yılına kadar çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı. Kaymakamlık, Mülkiye Müfettişliği ve valilik görevlerinde bulunan Karaduman, emekliliğinin ardından Trabzon Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer aldı. Bu görevi beş yıl sürdü.

Kahramanmaraş'tan sonra Erzurum ve İçel Valiliklerinde bulundu ve İçel Valiliği'nden 1977 yılında kendi isteği ile emekliye ayrıldı. 29 Kasım 1987 tarihinde yapılan genel seçimlere Anavatan Partisi adayı olarak katıldı ve tekrar Trabzon'dan Milletvekili seçildi. Aynı göreve 12 Eylül 1985 tarihinde yeniden seçildi.

Medya Trabzon ailesi olarak merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İlgili Makaleler