Google Glass, 3 Yıl Aradan Sonra Güncellendi

Google Glass, 3 Yıl Aradan Sonra Güncellendi

Google büyük umutlarla yola çıktığı Glass projesinde aradığını bulamamış ve proje tabir-i caizse tarihin tozlu raflarında unutulmaya terk edilmişti. Kullanıcılar Google Glass modeline gelen yeni bir güncellemenin söz konusu olduğundan bahsederken, bugün resmi Google Blog tarafından da güncellemenin yayınlandığı ve hata gidermeleri ve performans arttırmalarına yönelik bir güncelleme olduğu doğrulandı.

Google'ın yaklaşık olarak 4 yıl önce geliştiricilerle birlikte küçük bir kitle için geliştirdiği akıllı gözlük olan Google Glass, uzun bir sürenin ardından ilk kez bir güncelleme aldı. Glass kullanıcıları, Bluetooth sayesinde gözlüklerini klavye veya fareyle eşleştirebiliyor.

Google Glass'a sahip olan herkes, gözlüğü internete bağlı olarak bir süre bıraktıktan sonra en yeni güncellemeyi otomatik olarak alabilecekler. Google'ın gözlüğü birden güncellemesi, ilginçliğine rağmen, sevindirici bir gelişme olarak nitelenebilir. Ancak güncelleme kaç kişinin hâlâ gözlüğü kullanmaya devam ettiği sorusunu da akıllara getiriyor.

Google Glass'ın son durumu ne? Yayınlanan son güncellemenin bu planla ilgisinin olup olmadığı belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler