Sony Xperia X ve X Compact Güncelleme Müjdesi Geldi

Sony Xperia X ve X Compact Güncelleme Müjdesi Geldi

Güncelleme, 34.3.A.0.194 adında bir yapı numarası taşıyor ve Android OS sürümünü 7.0'dan 7.1.1'e taşıyor. İşletim sistemi güncellemeleri için Google ile yeni bir ortaklığa giden Sony, bazı sürümlerde Google akıllı telefonlarında bile önce Android güncellemesi almaya başladı.

Xperia X ve Xperia X Compact için yayınlanaN güncelleme ayrıca daha hızlı bir kamera uygulaması, hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler içeriyor.

Birçok modelde bu şekilde anlık güncelleme kararı alan markanın bazı serilerine de yeni yeni güncellemeler geliyor.

Sürüm notlarının açıklanmasının hemen ardından Sony Xperia X ve X Compact güncellemesiyle beraber akıllı telefonlara ne gibi özelliklerin geleceği de kesinlik kazanacak. Cihazlara dağıtılan yeni güncelleme, Android 7.1.1 Nougat işletim sistemini Xperia X ve Xperia X Compact modellerine getiriyor. Haliyle diğer seriler içinde güncelleme müjdeleri gelebilir. Ancak söz konusu klavye sadece Google uygulamalarında kullanılabiliyor. Hem güvenlik için hem de performans için oldukça olumlu sonuçlar verecek olan Android Nougat 7.1.1 güncellemesinin beraberinde Android güvenlik güncellemelerinin yeni sürümünü de getirdiğini ekleyelim.

Sony Xperia X ve X Compact kullanıcıları için verilen güncelleme haberinden sonra yeni güncellemenin hemen yayına başladığını da belirtelim. Bunun için sitemizi takipte kalın.

İlgili Makaleler