Süper Loto rekora koşuyor! Süper Loto'da ikramiye ne kadar oldu?

Süper Loto rekora koşuyor! Süper Loto'da ikramiye ne kadar oldu?

Süper Loto çekilişinin gerçekleştirildiği günden itibaren bir sene içinde ikramiyenin talihliler tarafından alınması gereklidir. Çekilişte 6 bilen olmayınca 25 milyon 66 bin 109 lira haftaya devretti. 6 bilen olmaz ise 5 bilene, 4 bilene ve 3 bilene de ikramiye veriliyor. Süper Loto kuponları, Milli Piyango İdaresi tarafından yetki verilmiş olan yerlerden alınmalıdır.

Süper Loto sonuçlarına göre biletine ikramiye isabet edenler bu ikramiyelerin teminini öncelikle bayiler kanalından gerçekleştirir.

Süper Loto sonuçları 22 Haziran akşamı Milli Piyango İdaresi'nce açıklandı. İşte 22 Haziran Süper Loto sonuçları... Kazandıran numaralar neler oldu?

Süper Loto geçtiğimiz hafta 9. kez devretmiş ve büyük ikramiye 25 milyon TL'ye yükselmişti. Aynı zamanda çekilişte 5 bilen 81 kişi 11 bin 112 lira 10'ar kuruş, 4 bilen 4 bin 845 kişi 199 lira 5'er kuruş ve 3 bilen 105 bin 743 kişi 15 lira 80'er kuruş ikramiye kazandı. Devirleriyle meşhur Süper Loto bu hafta üst üste 6.kez devretti.

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. İkramiye alabilmek için çekiliş ile belirlenen sayılar içinden en az 3 tanesinin doğru tahmin edilmiş olması gereklidir. 1 sene içerisinde alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar. Kabul edilmeyecek olan sahte, üzerinde oynama yapılmış, zarar görmüş, zaman aşımına uğramış veya iptal edilmiş biletler için ödeme yapılmaz. Büyük ikramiye tutarı ise 20.706.893,38 TL'idi.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Bir kuponda 6 adet kolon ve kolon başına toplam 54 adet sayı bulunur. Bir adet oynamak için bu sayılardan 6 adedi seçilip kalemle işaretlenir. Yine isterseniz kuponunuzu sen seç yöntemiyle terminale otomatik olarak doldurtabilirsiniz. Diğer yandan çoklu çekilişi işaretlemeniz halinde aynı kuponu iki, üç ya da dört haftalık oynayabilirsiniz. Bu sonuçlara göre; 6 bilen çıkmadı, 5 bilen kişi sayısı 93, 4 bilen kişi sayısı 5,631, 3 bilen kişi sayısı ise 111.063 kişi olduğu açıklandı. Elbette 6 adet sayıyı tek seferde doğru tahmin edebilen katılımcı büyük ikramiyeye hak kazanır.

Süper Loto'da 6 tutturma ihtimalini merak edenler bu soruya cevap arıyor. Pek çok vatandaşlar büyük ikramiyenin kendine çıkması hayaliyle çekiliş için kupon hazırlıyor. 3 bilen kişiler kazandıkları tutarı oyunu oynadıkları bayiden alabilirken 4, 5 rakamı bilenler Milli Piyango İdaresi ve 6 bilenler de Milli Piyango Genel Müdürlüğünden ikramiyelerini alabilirler. Tabi bu sadece bir adet kolon oynaması durumunda geçerlidir.

İlgili Makaleler